شما اینجا هستید: خانه » اخبار مجلس » دولت در لایحه بودجه ۹۷ اعتباری برای پرداخت معوقات فرهنگیان در نظر نگرفته است

دولت در لایحه بودجه ۹۷ اعتباری برای پرداخت معوقات فرهنگیان در نظر نگرفته است


 

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عدم پرداخت مطالبات برخی از معلمان حق‌التدریسی‌ها، تصریح کرد: دولت باید حق معلمانی که زحمات فراوانی در عرصه تعلیم و ترتیب دانش‌آموزان کشیده‌اند را بدهد و ظلم به قشر فرهنگیان، ظلمی ناروا است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان امور استخدامی کشور و وزارت آموزش و پرورش باید پاسخگوی این شرایط باشند، گفت: این دو نهاد دولتی باید پاسخگو باشند در شرایطی که بودجه‌ای برای به خدمت گرفتن نیروهای حق التدریسی نداشته‌اند چرا نسبت به دریافت خدمات آنان اقدام کردند.

وی ادامه داد: بارها شاهد تجمع و اعتراضات معلمان حق‌التدریسی و ابراز نارضایتی آنان در سطح کشور بوده‌ایم لذا نباید اسباب نارضایتی معلمان و فرهنگیان که قشر مهم و تأثیرگذاری در جامعه هستند را فراهم کنیم.

سلیمی با تأکید بر اینکه بارها در خصوص مطالب فرهنگیان حق التدریسی به وزیر آموزش و پرورش تذکرات کتبی و شفاهی داده شده است، افزود: از سوی دیگر مجلس نیز به دلیل مغایرت با اصل 75 قانون اساسی نمی‌تواند رأساً اقدام کند و طرحی برای الزام دولت در این باره به تصویب برساند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 97 نیز ردیفی برای پرداخت این معوقات در نظر گرفته نشده است، اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش با کمک و همراهی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید نسبت به تأمین بودجه و پرداخت معوقات معلمان حق التدریسی اقدام کنند.

قالب وردپرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *