شما اینجا هستید: خانه » اخبار مجلس » کوهکن: این بحث فرافکنی و برای شانه خالی کردن از مسئولیت است/ فولادگر: اصولگرایان با «گفت و گوی ملی» مخالفت ندارند

کوهکن: این بحث فرافکنی و برای شانه خالی کردن از مسئولیت است/ فولادگر: اصولگرایان با «گفت و گوی ملی» مخالفت ندارند


لازمه گفت وگوی ملی، آزادی بیان و پس از بیان است/با بیش از سی تن از افراد مؤثر نظام درباره گفت و گوی ملی دیدار صحبت شده است/ وقایع اخیر سرعت گفت وگو را تسریع کرده استگفت و گوی ملی نیازی است که پس از رد شدن ایده آشتی ملی در جامعه مطرح شده است؛نیازی ابتدایی که عقلای قوم و هر گروه سیاسی برای به حداکثر رساندن نقاط اشتراکی خود برای آماده شدن برای اداره کشور،بیش از هر مساله دیگری آن را ضروری می دانند.

به گزارش تابناک،برخی اصولگرایان مخالف این دیدگاه هستند و معتقدند که گفت و گوی ملی هم بهانه ای است که دولت از مسئولیت هایی که دارد شانه خالی کند.محسن کوهکن، عضو بلندپایه جبهه پیروان خط امام و رهبری یکی از آنان است. او در گفتگویی در پاسخ به سوالی درباره ضرورت گفتگوی ملی برای حل مشکلات می گوید که اعتقادی به این موضوع ندارد و معتقد است گفت‌وگو هیچ معنایی در شرایط فعلی کشور ندارد و تأثیری در گره‌گشایی مشکلات نخواهد داشت.

به اعتقاد کوهکن این بحث فرافکنی دولت برای شانه خالی کردن از مسوولیتش است. آنچه از سوی این چهره اصولگرا مطرح می شود، اگرچه طرفداران کمی دارد، اما راه تحقق طرح گفتگوی ملی را بسته است.

طرحی که یک عضو اتحاد ملت آن را با توجه به واقعیت های کشور ضروری می داند؛ چراکه شکاف‌هایی در کشور وجود دارد که برگرفته از اختلاف‌های سیاسی است، آنجا که در هر حوزه‌ای که برای حل مشکل اقدام می‌شود، سیاست‌زدگی و اختلافاتی که وجود دارد مانع از رسیدن به یک راه حل می‌شود.

در مقابل برخی از نمایندگان اصول گرا چنین اعتقادی ندارند و معتقد هستند که گفت و گوی ملی در شرایط موجود نه تنها بازدارنده نیست بلکه راهگشانیز است وی مباحث بسیار زیادی برای گفت و گو بین دو جریان تاثیر گذار وجود دارد، و همه باید راهکاری برای نزدیک شدن به یکدیدگر پیدا کنند

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با تابناک، در خصوص این موضوع و با مثبت ارزیابی کردن تئوری شکل گیری «گفت و گوی ملی» میان گروه های سیاسی کشور گفت: معتقدیم مباحث مشترک زیادی وجود دارد که بتوان گفت و گوی ملی حول محور مباحث مشترک صورت داد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: برای شکل گیری گفت و گوها لازم است سرفصل هایی در چارچوب نظام جمهوری اسلامی از قبیل اصول مشترکی همچون جمهوریت، اسلامیت و ولایت فقیه تعیین شود.

وی افزود: از مهم ترین مزایای شکل گیری گفت و گوی ملی، اتحاد بیشتر در درون کشور است آن هم در شرایطی که آمریکا به دنبال توطئه و دسیسه چینی برای از بین بردن وحدت ملی است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اصولگرایان مخالف شکل گیری گفت و گوی ملی نیستند اما تا کنون این بحث حالت رسمی نداشته لذا باید کارگروهی از هر دو جناح تشکیل شده و درباره این موضوع تصمیم گیری شود.

 

قالب وردپرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *